כיצד לזהות קנאביס איכותי?

למען חסרי ההתנסות הקודמת עם צמח הקנאביס – כיצד לזהות קנאביס איכותי לפני שצורכים אותו?

  למרות שהסמל המסחרי של הקנאביס הוא העלה הגדול – אנחנו מעוניינים לעשן את הפרחים, ולא את העלים. קנאביס איכותי יכיל בעיקר תפרחת, כמעט ללא עלים למעט עלים קטנטנים הצמודים לפרח. בטבע, אחד מתפקידיו של העלה הוא להגן על הפרח. במובן מסויים, הוא כמו הקליפה של הפרי אותה אין אנו אוכלים. אם הקנאביס שרכשת מכיל כמות גדולה של עלים – קשה להאמין כי האיכות שלו תהיה גבוהה. אם המגדל לא טרח להשקיע בהסרת העלים העודפים מהפרח, איכות המוצר איננה בראש מעייניו.

אם כן, המבחן הראשון לאיכות יהיה המראה החיצוני:

 
קנאביס רפואי לא איכותי
קנאביס לא איכותי: הרבה עלים, פרחים יבשים ודלים.
   
פרח איכותי
פרח איכותי: זהו פרח נטו ללא עלים, טרי, ריחני, כפי שקנאביס צריך להיות.
 
קנאביס איכותי 2
קנאביס איכותי 2: פרחים נטו, טריים, עסיסיים וריחניים.
 
קנאביס איכותי 3
קנאביס איכותי 3: פרחים גדולים, בשרניים.
  אם תפרחת הקנאביס שלך עברה בהצלחה את מבחן המראה ואכן מדובר בפרחים יפים, בשרניים וכמעט ללא עלים (למעט עלים קטנים הצמודים לפרח) – נעבור למבחן השני:

מבחן הריח

חוש הריח הוא אחד החושים הבסיסיים והעצמתיים ביותר שלנו, אפשר בהחלט לסמוך עליו: אם הריח העולה משקית הקנאביס נעים לך, סביר להניח שהקנאביס הזה יתאים לך. אם, לעומת זאת, הריח העולה מהשקית איננו נעים לך, או אפילו דוחה, אזי כנראה שהקנאביס הזה לא יתאים לצרכיך!  

קנאביס רפואי בישראל

לצערי, תפרחת הקנאביס הרפואי בישראל מגיעה לבתי המרקחת בשקיות סגורות ואטומות כך שאין שום אפשרות לראות ו/או להריח את הפרחים בטרם רכישתם. במקרה זה, לא נותר אלא להסתמך על חוות דעת וביקורות של גולשים, בעיקר בפייסבוק. לאור המחסור החמור במוצרי קנאביס איכותיים בבתי המרקחת (נכון לינואר 2020), מטופלים רבים נאלצים לפנות לשוק השחור. לא פעם, האיכות של הקנאביס הלא רפואי תהיה גבוהה מהאיכות של הקנאביס הנמכר בבתי מרקחת, בעיקר אם מדובר בקנאביס שגדל בתנאים המתאימים, עם הרבה תשומת לב ואהבה, ועל אחת כמה וכמה אם הוא עובר את מבחן המראה החיצוני ואת מבחן הריח.      

לבדיקת זכאותך לרישיון שימוש בקנאביס רפואי הקלק/י בבקשה כאן.

הערה: במידה וחשים ברע יש להתייעץ עם רופא. אם יש משהו חריג במראה התפרחת או עובש יש לפנות לחברה.

תפריט נגישות