השימוש בצמח קנאביס בהריון הוא מאז ומתמיד שנוי במחלוקת, כאשר המחקרים בנושא הם לא מעטים אך אינם חד משמעיים. מאחר ואין מספיק מחקרים עם תוצאות חד משמעיות בנושא, הרפואה הקונבנציונאלית לא תתמוך בשימוש בקנאביס במהלך הריון, מחשש בפגיעה בהתפתחות העובר.

מנגד, ישנם מחקרים מסוימים אשר מראים כי שימוש בצמח קנאביס בהריון הוא בעל יתרונות במקרים מסוימים, ויכול אף לסייע במצבים של סכנה לעובר כדוגמת לידה מוקדמת. בנוסף, יש האומרים כי השימוש בצמח הקנאביס במהלך ההריון יכול להקל על תסמינים מסוימים של ההריון ובכך להקל על האישה הנושאת את העובר ברחמה.

אחד הדיונים הנרחבים ביותר על קנאביס בהריון הוא על הלידה, ועל שימוש בקנאביס במהלך לידת התינוק על מנת להפחית את כאבי הצירים. לחץ הוא אחד המרכיבים העיקריים אשר היולדת נאלצת להתמודד איתם במהלך הלידה, ויכולים לעקב את הלידה ולגרום ללידה קשה. הקנאביס יכול לסייע משמעותית בהפחתת הלחץ לקראת ובמהלך הלידה, כאשר היולדת תוכל להיכנס יותר בקלות למצב נינוח ורגוע.

עם זאת, הדעות לגבי צריכת קנאביס בהריון הן חלוקות, מאחר וגם המחקרים אשר נעשו בנושא הינם קצרי טווח ולא באמת ניתן לדעת את השפעת הצריכה במהלך ההריון על התפתחותו של התינוק.

מחפשים מידע על צריכת קנאביס בהריון ? בקרו עוד היום באתר המרכז הישראלי לקנאביס רפואי ותוכלו למצוא מידע נרחב בנושא קנאביס רפואי וצריכתו במצבים בריאותיים מסוימים.

תפריט נגישות