ייבוש קנאביס הוא למעשה השלב האחרון בגידול הקנאביס, ולאחריו תוכלו סוף סוף להנות מהתוצאה הסופית לאחר חודשים של השקעה. לכן שלב זה הוא כה קריטי, וכל טעות קטנה עשויה לעלות לכם בנזק לפרחים עליהם עמלתם רבות עד כדי כך שלא תוכלו להשתמש בהם וכל ההשקעה תלך לפח.

ייבוש קנאביס מגיע לאחר קצירת הפרחים מהצמח, כאשר תהליך הייבוש עצמו הוא חשוב לא פחות מכל שלב אחר בגידול לקבלת פרחים איכותיים. תהליך הייבוש משפיע על אלמנטים רבים כגון רמת ה-THC, איכות חוויית העישון, ואף על הטעם והריח של הפרחים. בכדי לא לפגום באף אחד מאלמנטים אלו, יש לבצע תהליך ייבוש מבוקר ומסודר ולהיזהר לא לטעות בדרך.

הנזקים הנגרמים בעת ייבוש קנאביס לרוב נגרמים בעקבות ייבוש בטמפרטורה לא נכונה, לכן זהו הדבר החשוב ביותר לשים אליו לב בעת הייבוש. הטמפרטורה המומלצת ביותר לייבוש היא בין 18 ל-24 מעלות צלסיוס, כאשר יש להיזהר מטמפרטורה גבוהה מדי או נמוכה מדי. טמפרטורה גבוהה מדי עשויה להוריד את אחוזי הלחות ולגרום להתייבשות מהירה מדי ולא איכותית של הפרחים. מרכיבים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת ייבוש קנאביס הם לחות ואיוורור.

לבסוף יש לדאוג לחושך מוחלט בעת תהליך הייבוש, מאחר ואפילו קרן אור קטנה עשויה לפגום בתהליך הייבוש ולהביא לפירוק החומרים הפעילים. תהליך הייבוש לוקח מספר ימים, לאחריהם תוכלו להתחיל לקצור את הפירות.

לפרטים נוספים אודות ייבוש קנאביס ותהליך הגידול בקרו עכשיו באתר המרכז הישראלי לקנאביס רפואי.

תפריט נגישות