המועדון למטופלי קנאביס רפואי

 

בשעה טובה, פתחנו סוף סוף את המועדון למטופלי קנאביס רפואי.

אירוע הפתיחה, ביום חמישי ה 8/8/2019, כלל פאנל בהשתתפות עוה"ד יניב פרץ ושגיא בנאו, ומאי לוי – מומחית לגידול צמחים ביתיים. הפאנל בהנחייתי דן בשאלה שרבים מבעלי הרישיון לשימוש בקנאביס רפואי תוהים לגביה:

"נוכח המחסור הנוכחי בבתי המרקחת, עד כמה מסוכן לגדל את הקנאביס בעצמי ועד כמה קל לעשות זאת?"

 

אני חייב להודות שהתרגשתי:

אחרי הכל, מדובר באירוע הראשון שמתקיים במועדון למטופלי קנאביס רפואי, חלום ישן שלי שסוף סוף מתגשם. סוף סוף, מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל יכולים למצוא בית פיזי ממש אליו הם יכולים לבוא, לפגוש מטופלים אחרים, להחליף חוויות, להתעדכן בחדשות האחרונות ועוד.

 

פתחנו את דלתות המועדון בשעה 18:00 והאורחים הראשונים החלו לטפטף פנימה. בשעה 20:00 בדיוק האולם היה מלא והדיון החל.

אני מכיר את עורכי הדין יניב פרץ ושגיא בנאו מזה מספר שנים, שניהם לוחמים מסורים למאבק שלנו: יניב יותר בתחום הפלילי, שגיא יותר בתחום המנהלי. היה לי חשוב לשמוע ולהשמיע את דעתם בנושא.

למרות שכעורכי דין, אסור להם להמליץ לעבור על החוק, שניהם הודו כי בית המשפט יתקשה להרשיע בעל רישיון לשימוש בקנאביס רפואי אשר יתפס מגדל את הקנאביס בביתו, לאחר שלא הצליח לרכוש את התרופה בבתי המרקחת, זאת בתנאי שהכמות שגודלה היא לשימושו האישי ובתנאי שאין ראיות לסחר שהוא ביצע.

מאי לוי, מומחית לגידול צמחים ביתיים, הסבירה שבאוהל גידול של מטר ועשרים על מטר ועשרים אפשר לגדל עד 4 שתילים שמהם ניתן להפיק כ 250 גרם קנאביס (בגידול סביר). כמות זו יכולה להספיק למשך 3-4 חודשים, עד לקטיף הבא.

 

מועדון קנאביסנדק
הפאנל הראשון במועדון המטופלים של קנאביסנדק

 

 

שאלתי את עורכי הדין:

"האם יהיה לכם קל להגן על מטופל בעל רישיון ל 80 גרם קנאביס רפואי בחודש, שיתפס מגדל בביתו בתוך אוהל של מטר על מטר 4 עציצים?"

שניהם השיבו בחיוך רחב וניד ראש חיובי.

 

סיכמנו בהסכמה כי כיום, רבים ממטופלי הקנאביס הרפואי צריכים להחליט מה גרוע ומסוכן יותר:

להישאר ללא קנאביס רפואי, לחזור לצרוך תרופות ולקטוע את הרצף הטיפולי, לא לקחת את התרופה שהרופא המליץ עליה, או לקחת את הסיכון, לעבור על החוק ולגדל את הקנאביס הרפואי בעצמם.

 

אני מקווה כי משרד הבריאות יבין בקרוב את הטעויות שהוא עשה בדרך למימוש הרפורמה ויפעל כדי למזער אותם עד כמה שניתן. מצד אחד, אנחנו לא רוצים לעבור על החוק. מצד שני, אנחנו רוצים לקיים את הנחיות הרופא.

שייקספיר בודאי היה תוהה: To grow, or not to grow?

 

 

9 באוגוסט 2019

 

 

 

 

 

 

בדיקת זכאות לקנאביס רפואי

האם גם לך מגיע רישיון לקנאביס רפואי? האם קנאביס רפואי יכול להקל גם עליך?

 

שלח/י לנו הודעה עם תאור מצבך הרפואי, ונחזור אליך בהקדם עם תשובה.

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

טלפון: *3744

בימים ראשון עד חמישי בשעות 11:00-18:00

או שלח/י דוא"ל קצר לכתובת mc@etzhadaat.co.il